2011-04-08

Dykumų ralyje Lietuvą garsina „Foman Ultimate Lithuanians” komanda

Jungtinė Lietuvos verslininkų ir autosporto profesionalų komanda „Foman Ultimate Lithuanians” debiutavo pasaulio ralio maratonų taurės čempionato antrajame etape „Abu Dhabi desert challenge“ (Jungtiniai Arabų Emyratai). Šis debiutas yra svarbus tuo, kad žymi aktyvų Lietuvos komandos dalyvavimą dykumų ralio sporte pradžią. Anot komandos iniciatorių, apjungus privataus verslo ir profesionalių lenktyninkų iniciatyvą, lietuviai per penkerius metus turi realias galimybes patekti į geriausių pasaulio ralio komandų penketuką.

„Kartu su sportininkais turime ambicijų tapti viena pajėgiausių komandų ir per penkerius metus Lietuvai pelnyti tarptautinį pripažinimą naujoje sporto šakoje”, – sako bendrovės UAB „Valentis” vadovas Vaidotas Deveikis, vienas iš komandos „Foman Ultimate Lithuanians” iniciatorių.

Anot „Foman Ultimate Lithuanians” komandos kapitono Antano Juknevičiaus, antrojo Pasaulio  ralio maratono čempionato etapo „Abu Dhabi desert challenge“ varžybos yra vienos sudėtingiausių ir įspūdingiausių visame dykumų ralio varžybų pasaulyje.

„Abu Dabyje vyksiančios varžybos yra intriguojančios bei nelengvos, todėl ir jų metu surinkti taškai vertinami pusantro koeficiento. Šis čempionato etapas yra išskirtinis, nes beveik 95 porc. 2500 km besidriekiančios trasos sudaro smėlynai ir itin didelės kopos. Lenktynės reikalauja ir didelės ištvermės kovojant su alinančiu karščiu – dienos metu pavėsyje temperatūra čia sieks net 45° karščio“, – teigia Lietuvos komandos pilotas.

„Abu Dhabi desert challenge“ Lietuvos sportininkai dalyvauja su specialiai šioms varžybos paruoštu ir savo patikimumu garsėjančiu „Bowler Wildcat 200” automobiliu, turinčiu benzininį 4 litrų darbinio tūrio V6 variklį. Automobilis buvo pagamintas 2005 metais Didžiojoje Britanijoje. Iš viso, dalyvavimas šiame čempionato etape lietuviams kainavo daugiau nei 0,3 mln. litų.
Šiame etape dalyvavo daugiau nei 120 sportininkų iš dvidešimties šalių. Lenktyniavo ir vienos ryškiausių pasaulinio lygio ralio sporto žvaigždės: pasaulio čempionas Leonidas Novickis, BMW gamyklinės komandos pilotas, atstovaujantis Rusiją, praeitų metų bei daugkartinis Dakaro ralio nugalėtojas prancūzas Stefanas Peteranselis, važiuosiantis su BMW, KTM Dakaro laimėtojas ispanas Markas Coma, KAMAZ komandos ir kt.

„Foman Ultimate Lithuanians” ekipažą sudaro absoliutus Lietuvos visureigių sporto čempionas, keturis kartus dalyvavęs Dakaro ralyje ir sukaupęs nemažai patirties dykumų raliuose, A. Juknevičius bei antrasis pilotas/šturmanas Vytautas Bučiūnas, tikras ralio sporto entuziastas, ne kartą dalyvavęs žiedinėse „Horn Grand Prix“ varžybose. Prie Lietuvos komandos prisijungė ir specialus mechanikų būrys, kurio pagrindinis mechanikas yra Darius Biesiavičius, ne kartą buvęs atsakingas už lietuvių techninę priežiūrą Dakaro raliuose ir kitose tarptautinėse varžybose. Taip pat komandą papildė vienas geriausių Lietuvos autosporto fotografų Tomas Tumalovičius.

Lietuvos komanda pasivadino įmonės „Valentis“ gaminamo maisto papildo „Foman“, skirtu vyrams, vardu.
 

« Atgal

NAUJIENLAIŠKIS