2017-06-30

Gydytojams skirtose konferencijose pristatomas NatAspin H

Į organizmo siunčiamus sutrikusios kraujotakos ženklus lietuviai linkę numoti ranka, tačiau pastarųjų metų duomenys medikus verčia nerimauti. Širdies ir kraujagyslių ligos šalyje jaunėja, pacientų mirtingumas didėja, o pirmuosius organizmo siunčiamus ženklus laiku pastebi tik retas kuris.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) prognozėmis, situacijai nesikeičiant, 2030-aisiais širdies ir kraujagyslių ligos nusineš 23,6 mln. gyventojų gyvybių ir taps pagrindine mirties priežastimi. Pastaraisiais metais tiek Europoje, tiek Lietuvoje skaičiai auga, nes širdies ir kraujagyslių ligos jaunėja.

Pagrindinė ankstyvos mirties priežastis – išeminė širdies ir kraujagyslių liga. Iš pradžių ji vystosi nepastebimai, o atsiradus klinikiniams simptomams paprastai jau būna gerokai pažengusi. Pats žmogus gali kontroliuoti širdies ir kraujagyslių ligų išsivystymą didinančius veiksnius. Tereikia prisižiūrėti arterinį kraujo spaudimą, kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje, atsisakyti rūkymo, reguliuoti fizinį aktyvumą, mitybą ir dažnai su ja susijusį antsvorį ar nutukimą.

Mokslas ir medicina ieško būdų, kaip užkirsti kelią širdies ir kraujagyslių ligų progresavimui, todėl viso pasaulio medikų akys krypsta į Japoniją. Pagal sergamumą ir mirštamumą nuo kraujagyslių ligų Japonija užima beveik paskutinę vietą pasaulyje, o pagal gyvenimo trukmę pirmauja.

Pastaruoju metu vis garsiau kalbama apie japonų valgomą natto (tradicinis maistinis augalinis sūris, gaminamas iš smulkesnių fermentuotų sojos pupelių), iš kurio išsiskiria natokinazės fermentas. Pastarasis žmogaus organizme mažina kraujo spaudimą, užkerta kelią trombų susidarymui arterijose ir venose, gerina kraujo klampumą, bei kraujo cirkuliaciją.

Lietuvoje atliktas tyrimas su pacientais – stebėtas NatAspin H poveikis išemine liga sergantiems ligoniams. NatAspin H - tai vienintelis Lieruvos vaistinėse prieinamas natokinazės pagrindu sukurtas specialios medicininės paskirties produktas su hidroksitirozoliu. Pusę metų preparatą vartojusių pacientų kraujo rezultatuose stebėtas teigiamas pokytis.

Pirmąjį šių metų pusmetį gydytojų bendruomenės lyderiai didžiuosiuose šalies miestuose pristatė proveržį širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikoje.Apie natokinazės naudą širdies ir kraujagyslių sistemai bei Lietuvos gydytojai išgirdo vykusiose 3 Respublikinėse konferencijose Klaipėdoje, Kaune, Šiauliuose bei dvejuose  praktiniuose-moksliniuose seminaruose Vilniuje.

Profesorius V. Šapoka, savo pranešimuose „Hiperkoaguliacinių būklių galimybės“ pateikia naujausius mokslinių tyrimų rezultatus (remtasi ne mažiau nei 640 000 pacientų imtimi). Pastarieji rodo, kad sojų produktai mažina infarkto riziką. Specialiu būdu iš fermentuotų sojų pupelių išgauta natokinazė  išskirtinai vertinga tiems, kurie turi arterinės ir veninės trombozės rizikos veiksnius.

Profesoriaus Albino Naudžiūno pranešime minima, kad natokinazę tikslinga skirti pirminei miokardo ir insulto profilaktikai arba praėjus rekomenduojamam vaistų profilaktikos laikotarpiui. Preparatas taip pat vartotinas mikrocirkuliacijos gerinimui (lėtinė smegenų išemija), venų trombozės profilaktikos pratęsimui namuose, esant mažo ir vidutinio laipsnio venų trombozės rizikai (pvz., skrydžiai, išsiplėtusios venos), taip pat pacientams, kurie turi arterinės ar (ir) veninės trombozės rizikos faktorių, taip pat kai nėra indikacijų profilaktikai krešėjimą veikiančiais vaistais arba vaistų skirti negalima dėl kontraindikacijų ar kitų priežasčių (pvz., opaligė, nėra galimybės naudoti MMMH, nėra galimybės stebėti krešumo rodiklius).

Šiuolaikinis pasaulis suteikia visas galimybes pasisemti užsienio šalių išmintį, vartoti natūralius ir saugius preparatus kraujagyslių sistemai. Natokinazės mokslinių tyrimų apimtys, jos vartojimo paplitimas ne tik Azijoje, bet ir JAV bei Europoje, duoda pagrindą patvirtinti, kad natokinazė yra vertingas fermentas kraujagyslėms, kurio veikimas yra pagrįstas mokslu. NatAspin H vartojimas rekomenduojamas autoritetingų Lietuvos gydytojų. 

« Atgal

NAUJIENLAIŠKIS