Žolinės proga – pirmą karta Lietuvoje – įspūdingos sūpynės ant jūros kranto

2021-08-24

Paskutinių vasaros savaičių į Palangą atvykę palydėti poilsiautojai grožėjosi šalia Palangos tilto naujai išdygusiomis beveik šešių su puse metrų aukščio įspūdingomis Žolinės supynėmis.

Pirmiausiai jas išbandžiusi jauna įsimylėjelių pora iš Kauno teigė, kad Lietuvoje nėra tokių matę. “Esame keliautojai, aplankėm nemažai Azijos šalių, kurių pakrantėse pilna įvairiausių sūpynių iš medžio. Jos tampa populiariais socialinių tinklų nuotraukų objektais. Tikrai nesitikėjome kažką panašaus išvysti ir Palangoje”, – džiaugėsi pora.

Šalia Palangos tilto, kairiajame paplūdimyje, instaliacijų menininko Vytenio Zagorskio sukurtos ir šiandien Žolinės šventės proga atidarytos sūpynės kvietė ne tik pasisupti, bet ir likusią vasarą palydėti pakylėta širdimi. Natūralaus medžio kūrinį puošia didžiulė širdis iš augalų, kuri primina, jog sveikatos galima semtis ir iš Lietuvos gamtos.

“Dažnai pamirštame, kad vaistingieji Lietuvos augalai turi daug gydomųjų galių. Kiekvienų namų vaistinėlėje privalėtų būti taip vadinama šventoji trijulė: valerijonas, gudobelė ir sukatžolė”, – teigia supynių idėjos bendraautorės įmonės “Valentis” atstovės Indrė Šumskienė ir Edita Česnavičienė. Sveikatos specialistai sako, kad vaistažolės stiprina ne tik mūsų širdį, bet ir apskritai gerina visą savijautą.
Šios įspūdingos dovanos Palangai atidarymo proga ant Baltijos jūros kranto apie Žolinės tradicijas pasakojo TV laidų vedėja, folkloro atlikėja, etninės kultūros puoselėtoja Loreta Sungailienė. Kartu su projekto iniciatoriumi „Vaistažolių tinktūros Valentis“ bei folk džiazo grupe ji dovanojo nuostabią muzikinę programą.

„Esame koncertavę įvairiausiuose Lietuvos kampeliuose, tačiau dainuoti Baltijos jūros smelėtoje pakrantėje nenusakomas jausmas. Širdis dabar tikrai pakylėta”, – teigė Loreta.
Pasak L.Sungailienės, Žolinė yra vasaros ir rudens sandūra, kai didieji lauko darbai pabaigti ir yra puiki proga atsipūsti, pailsėti, ir ramiai pabendrauti su artimaisiais, bičiuliais. „Gamta brandina, aukščiausios jėgos laimina, o mes dėkodami pasidžiaukim ir pilnatvės laime pasidalinkim“, – bendraudama su smalsuoliais sakė Loreta.
Žolinės Palangoje supynių rangovai ir organizatoriai tikisi, kad įspūdingas statinys poilsiautojus galės džiuginti iki rudens pirmųjų dienų. Pasitelkę Policijos, Palangos gebėtojų pagalbą bei kitas paplūdimius prižiūrinčias tarnybas, jie stebės ne tik besimainančių Lietuvos orų ir audrų tikimybę, bet ir smalsuolių geranoriškumą ir saugų elgesį su supynėmis.

Visos naujienos
Šioje svetainėje naudojami slapukai, siekiant pagerinti vartotojų patirtį.
Sužinoti daugiau